Koçluk için NLP Teknikleri

Profesyonel Koçun Alet Çantası

  • Koçluk sadece güçlü sorular sormak değildir.
  • Uluslararası Koçluk Enstitüleri Birliği akreditasyonu.
  • Türkiye'de NLP'nin koçlukta kullanımı
  • Koçlar için NLP Teknikleri

Koçluk oturumları için NLP Teknikleri

NLP Academy Turkey 2005 yılından bu yana düzenlemiş olduğu uluslararası akredite eğitim programları ile profesyonel koç ve koç adaylarının mesleki becerilerini, yüksek düzeyde uzmanlaşmış bilgi birikimi ile desteklemektedir.

Koçluk NLP Teknikleri
Koçluk sadece güçlü sorular sormak değildir!

Profesyonel koçlar, müşterilerini hedef planlamasında, zorlukların üstesinden gelmede veya potansiyel gelişiminde destekleyebilmek için oturum aşamasında geniş bir araç yelpazesine ihtiyaç duyarlar. NLP, oturumlarını başarıyla yönetmek isteyen profesyonel koçlara yüzlerce kolaylaştırıcı araç sunar.

Profesyonel koçluk, kişilere ezbere sorular yöneltmekten fazlası olmalıdır. Koçluk süreci, kişilerin hedeflerine odaklanmalarını sağlayan, hedef için ihtiyaç duyulan içsel kaynakların gelişimini destekleyen, yaratıcı, proaktif hatta bazen provokatif bir süreçtir.

Koç olarak oturumlarınızı başarıyla yönetebilmek için insan zihninin çalışma prensiplerini biliyor ve yönetebiliyor olmamız önemlidir. NLP size bu yönde ihtiyaç duyacağınız insanı tanıma, pratik psikoloji ve stratejik iletişim becerilerini kazandırır.

NLP ile insanları daha iyi anlayabilmeyi, etkili iletişim kurmayı ve hedefleriniz doğrultusunda daha başarılı sonuçlar almayı öğrenebilirsiniz.

Profesyonel koçlara yönelik araçlar seti ile duygu, düşünce ve davranışlar üzerinde, hedefleriniz doğrultusunda hızlı ve etkili dokunuşlar yapabilmenin püf noktalarını öğrenirsiniz. Her bir NLP modülü oturumlarınızı başarıyla yönetmenizi destekleyecek olan yeni beceriler kazandırmak için tasarlanmıştır.

ICI Akredite Koçluk ve NLP Eğitimi
Uluslararası Koçluk Enstitüleri Birliği (ICI)

NLP Academy Turkey, dünyanın en saygın koçluk organizasyonlarından "International Association of Coaching Institutes ICI" tarafından akredite edilir.

Profesyonel koçlara yönelik NLP eğitimlerimizin her bir saati, Uluslararası Koçluk Enstitüleri Birliği (ICI) tarafından tanınmaktadır. Biriktirdiğiniz eğitim kredilerini tüm dünyada tanınan (ICI) koçluk kariyer sistemi içerisinde yükselmek için kullanabilirsiniz.

NLP Uygulayıcısı sertifika eğitim programı mezunlarımız, eğitimlerinin tamamını ICI temelli profesyonel koçluk kariyerlerinde değerlendirebilirler.

NLP Academy Turkey, ICI Türkiye temsilcisidir. Detaylı bilgi: https://www.coaching-institutes.net

Türkiye'de, NLP'nin koçlukta kullanımı

Avrupa'da profesyonel koçluk mesleğine hazırlananlar, koçluk eğitimi öncesinde müfredat gereği asgari 260 saatlik bir NLP eğitim temeli alırlar. NLP disiplini ülkemizde henüz yeterince tanınmıyor ve yeterli sayıda iyi yetişmiş uzman bulunmaması nedeniyle, koçluk okullarında NLP teknikleri, eğitim müfredatında ya hiç yer almıyor ya da kapsamı çok sınırlı tutuluyor.

Türkiye'de Koçluk ve NLP

Koçlar için NLP Teknikleri

Eğitim Modülleri
İlişki Koçluğunda NLP
İlişki Sorunları ile Çalışmak
Kavramlar: Algısal Konumlar 1,2,3 Tekniği, Meta Mirror, Değer Odaklı Geri Bildirim
Eğitim süresi: 1 gün (Sınıf içi)

Danışanınızın iş veya özel yaşamındaki ilişki sorunlarını tarafsız ve sistemik biçimde analiz ederek etkili biçimde çözümleyebilmesine destek olun.

Olumsuz Düşüncelerden Kurtulmak
İstenmeyen Düşüncelerle Çalışmak
Kavramlar: Yeniden Çerçeveleme, Davranış Gelişim Modeli, Mentor Tekniği
Eğitim süresi: 1 gün (Sınıf içi)

Danışanınızın zor durumların üstesinden gelebilmesini kolaylaştırın.  Belirli durumlar için kaygısını kontrol edebilmesine ve özgüvenini geliştirebilmesine destek olun.

Olumsuz Davranışları Değiştirmek
İstenmeyen Alışkanlıklarla Çalışmak
Kavramlar: Parçalar Modeli, Altı Adımda Yeniden Çerçevelendirme Tekniği
Eğitim süresi: 1 gün (Sınıf içi)

Danışanınızın hedefine ulaşmasını engelleyen tutum veya alışkanlıkları olabilir. Güçlü bir araç yardımıyla istenmeyen tepki ve davranışları yeniden yapılandırmayı öğrenin.

Hedef Koçluğu
NLP Hedef Koçluğu Araçları - 1
Kavramlar: Değer Analizi, Hiyerarşi Oluşturma, Değer Odaklı Hedef Tanımlama, Yaşam Çarkı
Eğitim süresi: 1 gün (Sınıf içi)

Danışanınızın hedefleri değeri ile çatışıyorsa hedef yolunda motivasyon sorunları ile karşılaşabilir veya hedefine ulaştığında tatmin olmayabilir. Bu modülde danışanlarınıza değer odaklı hedefler belirlemeyi kolaylaştırmayı öğreneceksiniz.

Profesyonel Koçluk
NLP Hedef Koçluğu Araçları - 2
Kavramlar: Zaman Çizgisi, Cezbedici Gelecek Programlaması
Eğitim süresi: 1 gün (Sınıf içi)

Danışanınızın zihnini, hedef sürecinin ihtiyaçları doğrultusunda yapılandırmayı öğrenin.
Uzun vadeli hedefler için kişinin motivasyonu yükseltmeyi, kaygısını azaltmayı, pozitif inançlarını güçlendirmeyi, zamanını yönetmeyi ve içsel kaynaklarını geliştirmeyi öğrenin.

Koçlukta NLP Teknikleri
NLP Hedef Koçluğu Araçları - 3
Kavramlar: Disney Beyin Fırtınası Tekniği, Dilts Piramidi,  Hedef Provası
Eğitim süresi: 1 gün (Sınıf içi)

Bir hedef belirleyip yola çıkmadan önce, danışanınızın, ulaşmak istediği yeri ile ilgili çok yönlü bir farkındalık geliştirmesi ve yaratıcı beyin fırtınası araçlarıyla hedefini önceden prova etmesine yardımcı olmayı öğreneceksiniz.

Galeri Girişi

Geçmişten günümüze, NLP eğitimlerimizden objektife yansıyan keyifli anılar... NLP Ankara eğitim fotoğrafları. NLP İstanbul eğitim fotoğrafları. NLP İzmir eğitim fotoğrafları. NLP Antalya eğitim fotoğrafları. NLP Bursa eğitim fotoğrafları. NLP Kıbrıs eğitim fotoğrafları. Kurumsal NLP eğitim fotoğrafları ve NLPAT posterleri...

NLP Eğitimi

NLP Academy Turkey

NLP Eğitim & Araştırma Enstitüsü

Ofis Telefon:

0 (312) 468 00 77

İletişim Formu:

Mesaj Gönder

Haberleşmek kolay ;)

WhatsApp

Mesaj Gönder

Telegram

Mesaj Gönder

Ofis Cep

NLPat Cep'i Ara

E-Posta:

bilgi@nlpat.com

NLPAT Ofis Adresi

NLP Academy Turkey
Remzi Oğuz Arık Mahallesi
Bestekar Caddesi 82 / 9
Çankaya - Ankara - TR

Bizi Takip Edin
NLPAT İletişim Seçenekleri